علائم گنج و نکات اولیه و ضروری دفینه شناسی

felezyabforosh آثار و نشانه دفینه , , , , , , , , , , , , , , , ,

علائم گنج و نکات اولیه و ضروری دفینه شناسی

فلزیاب 12 Headhunter ساخت امریکا

در حین کاوش دفینه یا گنج امکان دارد که علائم گنج و آثار و نشانه های بسیاری برخورد کنید که در اکثر مکان ها مشترک است و ممکن است با هم برخورد کنید که تا حالا نمونه آن را از نزدیک مشاهده نکرده باشید. معمولا آثار و نشانه دفینه برای مناطق کوچک و متوسط صدق می کند.

اول اینکه در سطح زمین باید آثار و نشانه گنج یا دفینه وجود داشته باشد. مثلا تخته سنگی که بتواند نظرها را به خود جلب نماید و با سایر سنگ های اطراف متفاوت است و به راحتی نمی توان آن را جابجا کرد و یا اینکه نوشته و نشانه هایی بر روی سنگ وجود داشته باشد و یا …

دقت کنید وجود تخت سنگ ، درخت کهنسال ، چشمه آب ، تپه و تل خاکی و … دلیل وجود حتمی و صد درصدی آثار و نشانه دفینه و گنج نیست!

علائم گنج و آثار و نشانه دفینه بزرگ

برخی از کاوشگران گمان می کنند که هر تپه ای ممکن است از نشانه های گنج است، در صورتی که از علائم وجود گنج در تپه این است که اولا خاک آن تپه دستی بوده و نباید بکر یا طبیعی و دارای رگه های سنگی باشد.مورد دوم اینکه در مکانی قرار گرفته باشد که در آن مکان تپه ای دیگر مشابه آن تپه کم باشد و در نزدیکی آن تپه نشانه ای مانند درخت کهنسال ، چشمه آب و … وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که با دیدن علائم گنج و کارشناسی درست و اصولی، می توانید از حفاری های بیهورده و ناامید کننده تا مقدار بسیار زیادی جلوگیری نمایید.

قبل از اقدام به کاوش و حفاری توجه داشته باشید که ابتدا باید از خاک سطح عبور کنید و بسته به منطقه مورد نظر (کوهستانی، جنگلی، کشاورزیی و …) حداکثر تا عمق 70 سانتی متر، آثاری مانند ذغال، خشت یا تکه آجر، سنگ رودخانه ای و … تا این عمق، دلیل به حساب نمی آید و تقریبا از عمق یک متری به بعد است که باید علائم گنج را کم کم مشاهده نمایید، مانند سنگ چین، خاک قبر، جسد انسان، کوزه سفالی، ذغال چوب یکدست (حداقل 7 سانتی متر) و یا گل های صابونی (روغنی) که در گذشته برایی عایق کاری و جلوگیری از عبور آب و رطوبت و محافظتن از اموال مورد استفاده قرار می گرفته است.

علائم گنج و آثار و نشانه دفینه بزرگ

اما وجود ذغال چوب یا سنگ هم از دلایل وجود حتمی دفینه یا گنج نیست، چرا که در زمان گذشته امکان داشته چوپان یا فردی در آن مکان آتشی روشن کرده باشد و یا سقف چوبی و دیوار سنگی ساختمان و عمارتی به علت جنگ یا آتش سوزی فرو ریخته باشد، آن مکان زمانی اهمیت دارد که علائم دیگر هم وجود داشته باشد و به هیچ عنوان خاک به هم خورده و دارای لکه های مختلف نباشد.از دیگر علائم گنج و آثار و نشانه دفینه ، سنگ چین یا ملات یا وجود تخته سنگ یا سنگ های تراش خورده بزرگ در عمق حدودی یک و نییم متر به بعد است.آجر و خشت های خام که به شکل مربع بوده و پلکانی و بی دلیل چیده شده باشند به صورتی که مسکونی بودن را تاید نکند، نیز می تواند از علائم گنج باشد و …

موارد گفته شده در بالا بحث بسیار کوچکی از شناخت آثار و علائم گنج و نیز چگونگی حفاری صحیح و موفقیت آمیز می باشد که برای شروع به تمام علاقمندان تقدیم می گردد.

دانستنی های ضرروی پیش از کاوش گنج

گاز طلا

گاز طلای بارهای سنگین با قدمت بیشتر از هزار سال به رنگ آبی روشن در دستگاه های  نمایش داده می شود.

  • در دفینه یابی ، هروقت در زمین جنس طلای سبک نوشته دارد پیدا شد بدانید که نشانه سربار دفینه است.
  • بعضی قبرها جنسشون زیر قبر قرار دارد.
  • درون قبرستان بچه ها بعضی قبر ها دو طبقه و دارای جنس خوب هستند.
  • نماد کاسه و ستاره نشانه قبرستان یهودی با 12 عدد قبر پربار است.
  • در صورت باز کردن اتاقک های ساروجی داخل آن ها نروید زیرا امکان پودر شدن بدنتان بسیار زیاد است به عت وجود اورانیوم و یاند. قبل از ورود یک گوسفند یا بز یا سگ را داخل اتقک بفرستید برای خنثی کردن تله و دام های دفینه.
  • هر جایی نماد و نشانه دفینه داشت آن جا دنبال گنج باشید نه در زمین کشااورزی
  • دفینه ها شاامل مومیایی و بارهای سنگیین در عمق بالای 12 متر تا 28 متری داخل اتاقک ساروجی هستند و بهترین وسیله برای به دست آوردن آن ها کار با بیل مکانیکی و پیکور است.
  • هنگام کار کردن در یک منطقه در عمق بالای هدف هیچ گاه از آب استفاده نکنید چون همیشه نیم متر بالاتر از اتاق ساروجی لایه ای از مواد پودری به رنگ سیمان وجود دارد که در صورت رسیدن آب به آن لایه ای ساروجی دیگر برای جلوگیری از نفوذ آب به اتاقک تشکیل می دهد.
  • زمان کار کردن و رسیدن آثار و نشانه نزدیک جنس برای محفوظ بودن در برابر گازهای سمی می توان از خمیری که با استفاده از پودر زغال چوب و سرکه به دست می آید را درون چند لایه پارچه بگذارید و پارچه را جلوی بینی و دهانتان ببندید.
  • در مواقع حفاری قبر و بارهای سنگین حتما آب و سرکه و شیر و آمپول دیمرکاپرول همراه داشته باشید.

برخی از آثار و نشانه ها در دفینه یابی :

تعمیر فلزیاب | اجاره فلزیاب | ارتقاء فلزیاب | خرید فلزیاب سمنان

 در نمایندگی فلزیاب کرمانشاه ، فلزیاب برازجان و فلزیاب اصفهان موجود می باشد.

جهت خرید فلزیاب دست دوم و  از نمایندگی فلزیاب شیراز ، فلزیاب خوزستان یا فلزیاب اصفهان با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس بگیرید.

جهت خرید فلزیاب کارکرده در شیراز با شماره 09120814042 تماس بگیرید.

فلزیاب IKPV مرکز فروش فلزیاب و اجاره فلزیاب

انواع فلزیاب ارزان با قابلیت های پیشرفته در نمایندگی فلزیاب تهران و فلزیاب شیراز موجود می باشد.

جهت از نمایندگی فلزیاب تهران یا نمایندگی فلزیاب تهران با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس بگیرید

برای تهیه انواع فلزیاب ارزان و فلزیاب حرفه ای می توانید با یکی از راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید

تمامی محصولات فلزیاب ، طلایاب ، گنج یاب و معدن یاب این شرکت دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله می باشد.

خدمات پس از فروش شرکت فلزیاب IKPV در فلزیاب تهران و فلزیاب شیراز از قبیل پاسخ گویی تلفنی و حضوری به مشتریان جهت رفع اشکل در عملکرد دستگاه فلزیاب یا مشاوره در زمینه های دیگر می باشد.

تمام دستگاه های فلزیاب اورجینال شرکت فلزیاب IKPV به صورت رایگان به تمام نقاط کشور ارسال می شود

پس از انتخاب دستگاه فلزیاب مورد نظر، شرکت فلزیاب IKPV در سریع ترین زمان ممکن سفارش شما را در هر جای ایران که باشید به شما خواهد رساند

بیش از ۲۰ سال است که با این آدرس درج شده در لیست قیمت فلزیاب خدمت گذار شما هستیم

لیست قیمت فلزیاب

جهت سفارس فلزیاب یا گنج یاب با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ در فلزیاب تهران و فلزیاب شیراز تماس حاصل بفرمایید

شبکه های اجتماعی

آدرس صفحه ما در اینستاگرام : http://www.instagram.com/felezyab777
آدرس سایت شرکت : http://ikpv133.ir/
تماس با ادمین در تلگرام : http://t.me/Felezyabforosh
آدرس کانال تلگرام فلزیاب ۷۷۷ : http://t.me/Felezyab777

آدرس کانال فروش محصولات ماین لب: http://t.me/GPX_5000

شاید دوست داشته باشید:

نماد مارمولک در دفینه یابی و گنج یابی

نماد مارمولک در دفینه یابی و گنج یابی [alert style=”warning”] آدرس فروشگاه فلزیاب شیراز: شیراز – پل معالی آباد – دینکان – جنب کوچه ۲۱ شهید دینکانی       شماره تماس : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ [/alert] مارمولک یا سوسمار یا به دری چلپاسه نام عمومی گروه بسیار بزرگی از خزندگان است که از نزدیک به ۵۶۰۰ گونه تشکیل می‌شوند. مارمولک‌ها در سرتاسر کرهٔ زمین بجز قطب جنوب و قطب شمال پراکنده شده‌اند. اکثر مارمولک‌ها چهار […]

نماد اردک در دفینه یابی و گنج یابی

نماد اردک در دفینه یابی و گنج یابی مرغابی یا اردک نامی است که معمولاً برای تعدادی از گونه‌های مرغابی سانان در خانوادهٔ اردکیان به کار می‌رود. مرغابی‌ها به چندین زیرخانواده تقسیم می‌شوند. مرغابی‌ها اغلب پرندگان آبی هستند که بیشترشان کوچک‌تر از هم‌خانواده‌های غاز و قو هستند. مرغابی‌ها هم در آب دریا و هم در آب شیرین زندگی می‌کنند.مرغابی پرنده‌ایست تخم‌گذار که بیشتر در آب زندگی […]

نماد تبر در دفینه یابی و گنج یابی

نماد تبر در دفینه یابی و گنج یابی تَبَر ابزاری است از آهن با دسته چوبی یا آهنی که با آن چوب را می‌شکافند و خرد می‌کنند. از نوعی تبر به نام تبر یخ نیز برای صعود از آبشارهای یخی یا یخچال‌های طبیعی استفاده می‌شود. انسان چندین هزاره‌ است که از تبر برای قطع درختان، خرد کردن و شکل دادن چوب، به عنوان […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید