نماد رخ انسان در دفینه یابی و گنج یابی
آذر ۱۳, ۱۳۹۷
فلزیاب Dominator 3
فلزیاب Dominator 3 ساخت کشور لهستان
آذر ۱۴, ۱۳۹۷

نماد مار در دفینه یابی و گنج یابی

نماد مار در دفینه یابی

نماد مار در دفینه یابی

نماد مار در دفینه یابی و گنج یابی

توضیح مختصری در مورد مار :

مار جانوری خزنده، گوشت‌خوار، کشیده (دراز) و بدون پا است. معمولاً مارها با مارمولک بی‌پا اشتباه گرفته می‌شوند، از جمله تفاوت‌های مار و مارمولک بی‌پا عبارتند از: مارها پلک و سوراخی برای گوش بیرونی ندارند، پولک‌های شکم آن‌ها پهن است و زبان چنگالی دارند و برخلاف مارمولک‌ها (معمولاً) اندامی کشیده و دُمی کوتاه دارند. مارها جانورانی، خونسرد، از گروه آب‌پرده‌داران و مهره‌داران‌اند. بدن مار از پولک‌هایی که با هم همپوشانی دارند، پوشیده شده‌است.

نماد مار در دفینه یابی

نماد مار در دفینه یابی

نماد مار در دفینه یابی و گنج یابی :

نماد مار در دفینه یابی یکی از قدیمی ترین نماد ها می باشد. این نماد سمبل باروری ، پاسبان مقبره و … است. نماد مار در گنج یابی دارای معانی و تفاسیر متفاوتی می باشد. نشانه مار در هر فرهنگی تفسیر خود را دارد که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد. مار کبری در مصر باستان به عنوان یکی از خدایان مورد پرستش قرار می گرفته است. مار در یونان به عنوان الهه پزشکی شناخته می شده ، در نزد سومریان الهه زایایی و در نزد ایرانیان نیز خیلی محترم بوده و در ادامه نماد مار را در دفینه یابی مورد بررسی قرار می دهیم.

همان طور که در بالا توضیح دادیم نماد مار دارای نشانه ها و معنایی مختلفی می باشد که این نشانه ها بیشتر از بقیه مشاهده شده است . چهار نمونه مختلف از نماد مار:

  • نماد مار طویل حکاکی شده یا برجسته
  • نماد مار حلقوی یا چنبر زده
  • نماد مار همراه با صلیب (بوسه دو مار)
  • نماد مار به صورت متهاجم یا مدافع

مفهوم نماد مار در گنج یابی :

اگر موقع کاوش در یک مکان با نماد مار روبرو شدید به احتمال فراوان ضرابخانه ای در آنجا وجود دارد که درون آن شمش طلا ، دستگاه ضرب و پودر است. اما طبق مشاهدات کاوشگران و باستان شناسان در برخی موارد اتاقی وجود دارد که در آن سکه ضرب شده وجود دارد. این نماد ممکن است همراه با سوراخ و چاه باشد که در امتداد نشانه مار قرار دارد و از آنجا به اتاق ضرابخانه راه دارد. نماد مار همیشه یکی از خطرناک ترین نماد ها بوده که احتمال وجود تله در مسیر خیلی زیاد می باشد.

مطالب مرتبط :

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ، ، ، ، قیمت فلزیاب ، و … می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی فلزیاب شیراز ، نمایندگی فلزیاب تهران ، نمایندگی فلزیاب رشت ، نمایندگی فلزیاب اصفهان و نمایندگی فلزیاب کرمانشاه با شماره 09917579030 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید